Eksperci Forum Energii podliczyli, jak zmienią się rachunki. Ich raport nie przynosi dobrych wieści. Kto straci najwięcej?
Bez zamrożenia cen gospodarstwa domowe zużywające do 2 tys. kWh zapłacą za energię o 68 proc. więcej, czyli dodatkowo 100 zł miesięcznie – wynika raportu. Rocznie daje to 1,2 tys. zł.
“Dla gospodarstw domowych ze zelektryfikowanym ogrzewaniem, których zużycie energii elektrycznej może być o rząd wielkości wyższe, wzrost kosztów będzie bardziej dotkliwy – sięgnie nawet 2,2 tys. zł rocznie przy zużyciu 9000 kWh” – ostrzegają eksperci Forum Energetyki.
Kto korzysta z pompy ciepła, będzie musiał się liczyć ze wzrostem cen o ok. 21 proc. “Oznacza to dla przeciętnego gospodarstwa domowego zużywającego 2000 kWh wzrost rocznych kosztów o 1220 zł, czyli ok. 100 zł miesięcznie” – czytamy.
Ostateczna decyzja o wysokości rachunków należy do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE).
Doradca Donalda Tuska z taką deklaracją
Kolejny raz głos w sprawie cen energii elektrycznej zabrał współtwórca programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Oto co przekazał Polakom.
– Będziemy dążyć do tego, by w 2024 r. ceny gazu i energii elektrycznej dla gospodarstw domowych i samorządów były zamrożone na poziomie zbliżonym do tego roku – powiedział w rozmowie z PAP ekonomista i poseł KO Andrzej Domański.
