Kobieta wróciła do wsi zupełnie inna – prawdziwa dama ! Z poprzedniej osoby nie pozostało w niej nic. Z jednej strony bardzo ucieszyło to mieszkańców wsi, a z drugiej wywołało wielką zazdrość i złość. Była teściowa robiła dziewczynie wiele wyrzutów, bo uważała, że zniszczyła życie jej synowi.
Całe swoje życie dziewczyna mieszkała na wsi.
Tu znalazła swoją miłość, wyszła za mąż, urodziła dzieci i zaczęła pracować w miejscowym sklepie. Jednak po latach wprawiła wszystkich w osłupienie: zostawiła męża i wyjechała do pracy za granicę.
Dziewczyna nie miała szczęścia, jej mąż stał się pijakiem, a dzieci trzeba było za coś wykarmić. Później kobieta i dzieci wyrzekły się ojca pijaka. Niestety teściowa nie mogła pogodzić się z myślą, że zostawiła jej syna!
– Jak można opuścić męża? Czy nie rozumiesz, że przez to niszczysz swoją rodzinę?
Dziewczyna nie słuchała nikogo i wyjechała! Szybko znalazła pracę, a później poznała mężczyznę. Była bardzo ostrożna, ale udało mu się roztopić jej serce. Minęło kilka lat. Jej charakter się zmienił, stała się wytworna, zmieniła styl ubierania, miała niesamowite maniery. Dopiero po 10 latach zdecydowała się wrócić do domu.
Jej mąż w ciągu 10 lat stał się wrakiem, pił do przesady. Ona za własne pieniądze opłacała jego leczenie, bo nieważne jak bardzo syn prosił ojca, żeby przestał pić, wszystko było na próżno.
Kobieta sama utrzymywała również dzieci i nadal okresowo pomagała byłemu mężowi. Była teściowa nie mogła się uspokoić, gdy tylko dowiedziała się, że kobieta przyjechała na wieś i od razu zawitała do jej domu.
– Pojechałaś do pracy i tam wyszłaś za mąż! Całkowicie zniszczyłaś życie mojemu synowi – powtarzała teściowa.
Kobieta nie zwracała uwagi na jej słowa. Stała się szczęśliwa i tego samego życzyła teściowej. Nie została długo w rodzinnej wsi, po czym wróciła do ukochanego męża.
Czy uważasz, że kobieta postąpiła słusznie?